Side header image

Master in de biologie: cel- en systeembiologie

Master in de biologie: cel en systeembiologie
Academiejaar :

Modeltraject deel 1

In het eerste semester van het eerste masterjaar mogen nog GEEN keuzeopleidingsonderdelen opgenomen worden in het programma.

OPTIE ONDERZOEK

Verplichte opleidingsonderdelen biologie

Biochemie en systeembiologie3sp2e sem.
Husson, Steven
Plantenbiochemie3sp2e sem.
Asard, Han
Animal physiology6sp1e sem.
De Boeck, Gudrun
Geïntegreerd Practicum13sp1e sem.
Prinsen, Els
Genoom- en Proteoomstudie6sp2e sem.
Beemster, Gerrit
Husson, Steven
Plant physiology and functional morphology6sp1e sem.
Vissenberg, Kris
Biostatistics7sp1e sem.
Van Dongen, Stefan
 

OPTIE ONDERWIJS EN OPTIE MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP

Verplichte opleidingsonderdelen biologie

Animal physiology6sp1e sem.
De Boeck, Gudrun
Ontwikkelingsbiologie3sp1e sem.
Vissenberg, Kris
Genoom- en Proteoomstudie6sp2e sem.
Beemster, Gerrit
Husson, Steven
Plant physiology and functional morphology6sp1e sem.
Vissenberg, Kris
Plantenbiochemie3sp2e sem.
Asard, Han
Biochemie en systeembiologie3sp2e sem.
Husson, Steven
Celbiologie3sp1e sem.
Vissenberg, Kris
 

Verplichte opleidingsonderdelen onderwijs ISLO (18 studiepunten)

Didactisch referentiekader3sp1e sem.
Meeus, Wil
Oefenlessen3sp1e sem.
Pinxten, Annie
Simons, Mathea
Braeckmans, Luc
Smits, Tom
Vandervieren, Ellen
Meeus, Wil
Janssenswillen, Paul
Schelfhout, Wouter
Casteleyn, Jordi
Leerlingenbegeleiding3sp2e sem.
Struyf, Elke
Onderwijsorganisatie en -beleid3sp2e sem.
Van Petegem, Peter
Didactiek biologie6sp1e sem.
Pinxten, Annie
 

Verplichte opleidingsonderdelen management & entrepreneurship Interfacultair (18 studiepunten)

Financieel management en juridische aspecten6sp2e sem.
Laveren, Eddy
Management en organisatie6sp1e sem.
Cannaerts, Nele
Strategische bedrijfscommunicatie6sp1e sem.
Leijten, Mariëlle
Innovatie en entrepreneurship6sp1e sem.
Braet, Johan
Procesmanagement en kwaliteitszorg6sp1e sem.
Kritis, Vassilios
 

Individueel Project (Optie Onderzoek)

Individueel Project - Verplicht opleidingsonderdeel naar keuze te volgen in MA1 of MA2

Individueel Project10sp2e sem.
NNB, -
 

Masterproef: deel 1

Masterproef: deel 1 - Verplicht opleidingsonderdeel
(enkel voor de Masterproeven die starten in MA1)

Masterproef Biologie: deel 110sp2e sem.
NNB, -
 

Lijst keuzeopleidingsonderdelen (voor alle afstudeerrichtingen)

Deel 1 kan met keuzeopleidingsonderdelen aangevuld worden zodat op het einde van de masteropleiding minimum 120 studiepunten verworven zijn. In het eerste semester van het eerste masterjaar mogen nog GEEN keuzeopleidingsonderdelen opgenomen worden in het programma.

Applied and conservation behaviour3sp2e sem.
Eens, Marcel
Aquatic ecology4sp2e sem.
Meire, Patrick
Bioakoestiek4sp2e sem.
Eens, Marcel
Biogeomorphology3sp2e sem.
Temmerman, Stijn
Bioinformatics6sp2e sem.
Laukens, Kris
Biomechanica4sp2e sem.
Aerts, Peter
Conservation genetics6sp2e sem.
Pereboom, Zjef
Ecological modelling6sp2e sem.
Deckmyn, Gaby
Ecologische morfologie en scaling3sp2e sem.
Aerts, Peter
Eilandbiologie6sp2e sem.
Van Damme, Raoul
Energy from biomass4sp2e sem.
Ceulemans, Reinhart
Evolutionaire ecologie4sp2e sem.
Matthysen, Erik
Gedrag: seminarie en vaardigheden4sp2e sem.
Eens, Marcel
Herpetology3sp2e sem.
Van Damme, Raoul
Menselijk gedrag4sp2e sem.
Van Dongen, Stefan
Stevens, Jeroen
Meteorologie, klimatologie en global change4sp2e sem.
Janssens, Ivan
Methoden in de omgevingsbiologie3sp2e sem.
Nijs, Ivan
Microbial ecology3sp2e sem.
Verbruggen, Erik
Milieustress en -toxicologie5sp1e sem.
Bervoets, Lieven
Ornithology4sp2e sem.
Matthysen, Erik
Plant-microbe interacties3sp2e sem.
Prinsen, Els
Remote sensing4sp2e sem.
Samson, Roeland
Restoration ecology4sp2e sem.
van Diggelen, Ruurd
Seminarie biochemie4sp2e sem.
Asard, Han
Systeemecologie4sp2e sem.
Nijs, Ivan
Technieken proteoom- en genoomstudie3sp2e sem.
Beemster, Gerrit
Scientific writing in English6sp2e sem.
Van De Poel, Kris
Academic Literacies for Scientists3sp1e sem.
Van Hout, Tom
 

Modeltraject deel 2

OPTIE ONDERZOEK

Verplichte opleidingsonderdelen biologie

Celbiologie3sp1e sem.
Vissenberg, Kris
Ontwikkelingsbiologie3sp1e sem.
Vissenberg, Kris
 

OPTIE ONDERWIJS EN MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP

Verplicht opleidingsonderdeel biologie

Geïntegreerd Practicum13sp1e sem.
Prinsen, Els
 

Verplichte opleidingsonderdelen onderwijs ISLO (12 studiepunten)

Instapstage3sp2e sem.
Pinxten, Annie
Simons, Mathea
Braeckmans, Luc
Smits, Tom
Vandervieren, Ellen
Meeus, Wil
Janssenswillen, Paul
Schelfhout, Wouter
Casteleyn, Jordi
Klasmanagement3sp1e sem.
Struyf, Elke
ICT in het onderwijs3sp1e sem.
Colpaert, Jozef
Inleefstage3sp2e sem.
Struyf, Elke
 

Verplichte opleidingsonderdelen management & entrepreneurship Interfacultair (12 studiepunten)

Innovatie en entrepreneurship6sp1e sem.
Braet, Johan
Procesmanagement en kwaliteitszorg6sp1e sem.
Kritis, Vassilios
 

Individueel Project (Optie Onderzoek)

Individueel Project - Verplicht opleidingsonderdeel naar keuze te volgen in MA1/MA2

Individueel Project10sp2e sem.
NNB, -
 

Masterproef deel 2

Studenten die in het eerste deel van master met de masterproef gestart zijn kiezen Masterproef deel 2 voor 20 studiepunten, de andere studenten kiezen de masterproef voor 30 studiepunten.

Masterproef Biologie: deel 220sp2e sem.
NNB, -
Masterproef Biologie30sp1e+2e sem
NNB, -
 

Lijst keuzeopleidingsonderdelen (voor alle afstudeerrichtingen)

Aanvullend zodat op het einde van de masteropleiding minimum 120 studiepunten verworven zijn

Applied and conservation behaviour3sp2e sem.
Eens, Marcel
Aquatic ecology4sp2e sem.
Meire, Patrick
Bioakoestiek4sp2e sem.
Eens, Marcel
Biogeomorphology3sp2e sem.
Temmerman, Stijn
Bioinformatics6sp2e sem.
Laukens, Kris
Biomechanica4sp2e sem.
Aerts, Peter
Coastal and estuarine management4sp1e sem.
Ysebaert, Tom
Conservation genetics6sp2e sem.
Pereboom, Zjef
De plant als systeem6sp1e sem.
Beemster, Gerrit
Debating development3sp1e sem.
Cassimon, Danny
Verrelst, Janus
Ecological modelling6sp2e sem.
Deckmyn, Gaby
Ecologische morfologie en scaling3sp2e sem.
Aerts, Peter
Eilandbiologie6sp2e sem.
Van Damme, Raoul
Energy from biomass4sp2e sem.
Ceulemans, Reinhart
Entomology4sp1e sem.
De Bruyn, Luc
Evolutionaire ecologie4sp2e sem.
Matthysen, Erik
Gedrag: seminarie en vaardigheden4sp2e sem.
Eens, Marcel
Gentechnologie4sp1e sem.
Timmerman, Vincent
Geografic information systems (GIS)4sp1e sem.
Temmerman, Stijn
Herpetology3sp2e sem.
Van Damme, Raoul
Infectious disease ecology4sp1e sem.
Leirs, Herwig
Mammalogy4sp1e sem.
Leirs, Herwig
Menselijk gedrag4sp2e sem.
Van Dongen, Stefan
Stevens, Jeroen
Meteorologie, klimatologie en global change4sp2e sem.
Janssens, Ivan
Methoden in de omgevingsbiologie3sp2e sem.
Nijs, Ivan
Microbial ecology3sp2e sem.
Verbruggen, Erik
Ornithology4sp2e sem.
Matthysen, Erik
Plantenecofysiologie6sp1e sem.
Ceulemans, Reinhart
Plant-microbe interacties3sp2e sem.
Prinsen, Els
Primatology4sp1e sem.
Stevens, Jeroen
Remote sensing4sp2e sem.
Samson, Roeland
Restoration ecology4sp2e sem.
van Diggelen, Ruurd
Seminarie biochemie4sp2e sem.
Asard, Han
Species conservation and management6sp1e sem.
Leirs, Herwig
Systeemecologie4sp2e sem.
Nijs, Ivan
Technieken proteoom- en genoomstudie3sp2e sem.
Beemster, Gerrit
Scientific writing in English6sp2e sem.
Van De Poel, Kris
Academic Literacies for Scientists3sp1e sem.
Van Hout, Tom