Studieprogramma van de afstudeerrichting fundamentele wiskunde

De studiepunten (sp) geven je een goed beeld van de tijd die je zal besteden aan je opleiding en aan elk opleidingsonderdeel. Per studiepunt moet je rekenen op 25 tot 30 uren studeren, lessen volgen en examens afleggen.

Master in de wiskunde: fundamentele wiskunde
Academiejaar :

Modeltraject over 2 jaar

Basisopleidingsonderdelen

De student kiest 6 van de 8 opleidingsonderdelen.

Gevorderde kansrekening6sp1e sem.
Einmahl, Uwe
Grondslagen van de wiskunde6sp2e sem.
Sioen, Mark
Associatieve algebra6sp1e sem.
Jespers, E.
Algebraic topology6sp2e sem.
Shoykhet, Boris
Integrable Hamiltonian systems6sp1e sem.
Hohloch, Sonja
Homological methods6sp2e sem.
Lowen, Wendy
Functionaalanalyse6sp2e sem.
De Commer, Kenny
Field Arithmetic6sp1e sem.
Becher, Karim Johannes
 

Profileringsruimte

Naast de opleidingsonderdelen uit de volgende lijst mogen ook vakken uit de lijst van basisopleidingsonderdelen gekozen worden. In totaal moet de student 54 studiepunten opnemen. Het opnemen van OO uit de Financiële en toegepaste wiskunde en uit andere masteropleidingen wiskunde in Vlaanderen kan bij de SVC worden aangevraagd.

Algebra

Algebraic number theory6sp1e sem.
Becher, Karim Johannes
Algebra Seminar3sp1e+2e sem
Becher, Karim Johannes
Algebras with involution6sp1e sem.
Becher, Karim Johannes
Antwerp Summer University ALGAR: Algebra and Arithmetic3spBecher, Karim Johannes
Categorietheorie6sp2e sem.
Agore, Ana
Hopf Algebras and Quantumgroups6sp2e sem.
Caenepeel, S.
Knopentheorie6sp2e sem.
Van den Bergh, Michel
Non-commutative algebra6sp2e sem.
Jespers, E.
Quadratic forms6sp2e sem.
Becher, Karim Johannes
Representatietheorie van algebra's6sp2e sem.
Jespers, E.
Topics in Getaltheorie6sp2e sem.
Van den Bergh, Michel
 

Analyse, differentiaalmeetkunde en Toegepaste Wiskunde

Banach en C*-algebras6sp2e sem.
De Commer, Kenny
Differentiaalvergelijkingen en operatoren6sp2e sem.
Van Casteren, Jan
Eindige differentie methoden en financiële wiskunde6sp1e sem.
In't Hout, Karel
Géométrie symplectique5sp2e sem.
Gutt, Simone
Gevorderde numerieke methoden6sp1e sem.
Cuyt, Annie
Numerieke optimalisatie6sp1e sem.
Vanroose, Wim
Seminarie Analyse en Meetkunde I3sp1e+2e sem
Hohloch, Sonja
Seminarie Analyse en Meetkunde II3sp1e+2e sem
Hohloch, Sonja
Selected topics in differential geometry and analysis6sp2e sem.
Hohloch, Sonja
Mestdag, Tom
 

Topologie

Capita selecta in de topologie6sp1e sem.
Lowen, Bob
Categorische topologie6sp2e sem.
Colebunders, Eva
Gevorderde topologie6sp2e sem.
Lowen, Bob
Seminarie analyse en topologie6sp2e sem.
Sioen, Mark
 

Meetkunde

Advanced Algebraic Topology6sp2e sem.
Shoykhet, Boris
Algebraïsche meetkunde6sp1e sem.
Le Bruyn, Lieven
Non-commutative geometry6sp2e sem.
Shoykhet, Boris
Permutatiegroepen en incidentiemeetkunde6sp2e sem.
Cara, P.
 

Stochastiek

Algemene theorie van empirische processen6sp1e sem.
Einmahl, Uwe
Gevorderde stochastische processen6sp1e sem.
Van Casteren, Jan
Lévy processen en hun toepassingen6sp2e sem.
Kadankova, Tetyana
Time series analysis I6sp2e sem.
Hörmann, Siegfried
 

Andere

Academic Literacies for Scientists3sp1e sem.
Van Hout, Tom
History of science and society6sp2e sem.
De Munck, Bert
Soens, Tim
Wiskundige logica6sp2e sem.
Laenens, Els
 

Masterproef

Masterproef fundamentele wiskunde30sp2e sem.
NNB, -