Ken onszelve
Welkom op de Antwerpse Dag van de Filosofie! Tijdens dit inspirerend eendaags festival nemen we je mee op een filosofische ontdekkingstocht aan de hand van lezingen, workshops, debatten en kunst. Zoals elk jaar sluiten we aan bij het thema van de Maand van de Filosofie, ‘Ken Onszelve’.
Wie of wat zijn wij? Kennen wij onszelf? Hoe definieer je ‘wij’? Jij maakt altijd deel uit van een gemeenschap: van een buurt, van een familie, van een vriendenkring, van een land, van een continent. En wat betekent dit dan voor hen aan die andere kant, de ‘zij’?
De tweedeling tussen wij en zij gaf in de geschiedenis al meer dan eens aanleiding tot vijandschap en in- en uitsluitingen. Nu het vandaag moeilijker is om mensen in één gemeenschappelijk verhaal op te nemen, is er behoefte aan nieuwe metaforen voor ons. Nieuwe beelden, woorden en daden om het ‘wij’ weer betekenis te geven.
Tijdens dit festival gaan we samen met jou op zoek naar mogelijke antwoorden op deze vragen. Een hele middag lang kan je deelnemen aan workshops, panelgesprekken en lezingen. Tijdens het avondprogramma gaan we in gesprek van Roxane van Iperen, die het essay voor de Maand van de Filosofie schreef, en David Van Reybroeck, uitgeroepen tot Denker der Nederlanden 2025-2027.
De Antwerpse Dag van de Filosofie is een productie van het departement Wijsbegeerte van de Universiteit Antwerpen en DE SINGEL