Welkom op de pagina waar je alle leden van onze onderzoeksgroep MIOS kunt ontmoeten. Ons hele team staat hieronder opgelijst. Klik op de naam van een MIOS lid om naar hun persoonlijke webpagina te gaan. Daarop vind je meer informatie over de huidige projecten en publicaties.

Woordvoerder

Prof. Dr. Michel Walrave

michel.walrave@uantwerpen.be

​+32 (0)3 265 56 81

Onderzoeksdomein: Online self-disclosure, online privacy, sexting, sharenting, online marketing, sociale media, cyberpesten, misbruik van cyberdating


Professors


Prof. Dr. Charlotte De Backer

charlotte.debacker@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 56 80

Onderzoeksdomein: social food studies, social talk, celebrities, dating, interpersoonlijke relaties

Prof. Dr. Karolien Poels

karolien.poels@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 55 87

Onderzoeksdomein: reclame, reclameverwerking en reclame-effecten, personalisatie, native advertising, online privacy

Prof. Dr. Koen Ponnet

koen.ponnet@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 53 41

Onderzoeksdomein: mediapsychologie, sociale psychologie, online en offline risicogedrag, adolescenten, structural equation modeling

Prof. Dr. Heidi Vandebosch

heidi.vandebosch@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 56 82

Onderzoeksdomein: cyberpesten, (nieuwe) media: publiek en effecten, gezondheidscommunicatie, serious games, entertainment-educatie

Part-time professors, gastprofessors en postdocs

Dr. Elke Cloots

elke.cloots@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 51 41

Onderzoeksdomein: media recht, vrije meningsuiting, identiteit, discriminatie, hate speech, data protectie, Europese Unie

Dr. Wannes Heirman

wannes.heirman@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 56 71

Onderzoeksdomein: VR, online privacy, online marketing, cyberpesten

Dr. Sara Pabian

sara.pabian@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 55 59

Onderzoeksdomein: cyberpesten, ICT gebruik, online interacties, adolescenten, longitudinaal onderzoek

Dr. Ann DeSmet

ann.desmet@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 56 71

Onderzoeksdomein: gezondheidscommunicatie, digital health, media psychologie, emoties

Dr. Joris Van Ouytsel

joris.vanouytsel@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 52 79

Onderzoeksdomein: sexting, misbruik van cyberdating, online sexualiteit, digitale media in romantische relaties, educatie van reclamewijsheid

Dr. Sara Erreygers

sara.erreygers@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 50 36

Onderzoeksdomein: emoties, adolescentie, prosociaal en antisociaal online gedrag, cyberpesten

Dr. Gaëlle Ouvrein

gaelle.ouvrein@uantwerpen.be

 +32 (0)3 265 42 09

Onderzoeksdomein: celebrity bashing, cyberpesten, adolescenten, celebrities, gossip

Lara Hallam

lara.hallam@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 40 98

Onderzoeksdomein: Online dating, interpersoonlijk vertrouwen, online-offline modality switching, dating

Simone Krouwer

simone.krouwer@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 56 68

Onderzoeksdomein: native advertising, nieuwsmedia, strategische communicatie, online journalistiek, online reclame

Karen Verswijvel

karen.verswijvel@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 49 14

Onderzoeksdomein: social media, vriendschappen, sharenting, professionele ontwikkeling, gender-gerelateerd taalgebruik, genderstereotypes 

Konrad Rudnicki

konrad.rudnicki@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 55 65 or +32 (0)3 265 51 33

Onderzoeksdomein: biomarkers, oxytocin, biopsychologie, psychophysiologie, psychoneuroendocrinology

Doctoraatsstudenten

Isabelle Cuykx

Isabelle.cuykx@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 52 64

Onderzoeksdomein: influencers & food endorsers, food media, voedingsgeletterdheid, gezondheidscommunicatie, gezonde eetgewoonten, gedragverandering, campagnes 

Rowan Daneels

rowan.daneels@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 56 73

Onderzoeksdomein: digitale games, adolescenten en games, betekenisvolle games, (moral) elevation, VR, social robots

Anouk De Ridder

anouk.deridder@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 53 35

Onderzoeksdomein: positief media onderzoek, publiekonderzoek, kwalitatieve publiekstudies, entertainment media

Dorien Luyckx

dorien.luyckx@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 92 73

Onderzoeksdomein: reclame, native advertising, media industie, business modellen voor nieuws, engaged journalism, journalistieke startups

Sofie Mariën

sofie.marien@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 92 73

Onderzoeksdomein: Mentale gezondheid, adolescentie, online community, gezondheid narratives, expressief schrijven

Katrien Maldoy

katrien.maldoy@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 53 80

Onderzoeksdomein: consumentengedrag, reclame, gezondheid, social food studies, adolescenten

Michelle Symons

michelle.symons@uantwerpen.be

 +32 (0)3 265 51 60 

Onderzoeksdomein: just-in-time adaptieve interventies, gezondheidscommunicatie, fysieke activiteit, messages, nudging, persuasieve communicatie

Lauranna Teunissen

lauranna.teunissen@uantwerpen.be

 +32 (0)3 265 51 60 

Onderzoeksdomein: Food media, food endorsers/influencers, consumentengedag, gezondheidscommunicatie, emerging adults

Roos van Gogh

roseline.vangogh@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 53 80

Onderzoeksdomein: CSR, cause-related marketing, duurzaam en ethisch consumentengedrag, influencer marketing, persuasieve communicatie, social marketing, emerging adults

Jules Vrinten

jules.vrinten@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 52 64

Onderzoeksdomein: food media, voedingsconsumptie, psychologie, gezondheidscommunicatie 

Amber Peeters

amber.peeters@uantwerpen.be

Onderzoeksdomein: gezondheidscommunicatie, social food studies, voedingsconsumptie, food as identity

Ina Weber

ina.weber@uantwerpen.be

Onderzoeksdomein: online haatspraak, gebruikerspercepties van nieuwe technologieën, online interacties, aanbevelingen, experimenteel onderzoek, ethiek in AI

Lise-Marie Nassen

lise-marie.nassen@uantwerpen.be

Onderzoeksdomein: digital disconnection, ICT gebruik, strategische en persuasieve communicatie, digitaal gedrag

Paulien Decorte

paulien.decorte@uantwerpen.be

Onderzoeksdomein: food media, emerging adulthood, food influencers & celebrities, consumentengedrag, gezondheidscommunicatie

Sofie Apers

sofie.apers@uantwerpen.be

Onderzoeksdomein: gezondheidscommunicatie, radon, massa media, strategische communicatie

Yi-Lun Jheng

Yi-Lun.Jheng@uantwerpen.be

Onderzoeksdomein: leren van tekst, emotiedynamiek, fysiologische meting, cognitie-emotie-interactie

Yuying Tan

Yuying.Tan@uantwerpen.be

Onderzoeksdomein: ​online seksuele intimidatie, gedragsinterventie, cognitief systeem en artificiële intelligentie, affective computing, interactieve media, contentmarketing


Toni Claessens

toni.claessens@uantwerpen.be

Onderzoeksdomein: vaccinatietwijfel, vaccinatie vertrouwen, gezondheidscommunicatie, persuasieve technologieën 

Aurélie Gilen

aurelie.gilen@uantwerpen.be

Onderzoeksdomein: cybergeweld, image-based seksueel misbruik, het delen van intieme afbeeldingen zonder toestemming, LGBTQ+, sexologie, @ntidote project

Geassocieerde medewerkers

Fynn Gerken

fynn.gerken@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 50 18

Member of the Faculty of Business and Economics and MIOS

Onderzoeksdomein: bedrijfscommunicatie, crisiscommunicatie, social media, economische gevolgen van organisatiecommunicatie, informatiestromen

Dr. Yandisa Ngqangashe

 yandisa.ngqangashe@uantwerpen.be

 +32 (0)3 265 40 29

Onderzoeksdomein: food media, voedingsgeletterdheid, adolescenten, gezondheidscommunicatie

Dr. Erik Snoeijers

erik.snoeijers@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 50 36

Onderzoeksdomein: crisiscommunicatie, communicatie management, public relations, organisatiecommunicatie, crisis management

Dr. Evert Van den Broeck

evert.vandenbroeck@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 49 14

Onderzoeksdomein: online marketing communicatie, social media, gepersonaliseerde reclaem, sociale network sites, online privacy

Dr. Kathleen Van Royen

kathleen.vanroyen@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 52 57

Onderzoeksdomein: adolescenten, social media, seksuele intimidatie, cyberpesten, gezondheidscommunicatie en -promotie

Dr. Ini Vanwesenbeeck

ini.vanwesenbeeck@ugent.be

+32 (0)3 265 53 35

Onderzoeksdomein: reclamewijsheid, advergames, in-game advertising, ouderlijke tussenkomst in internetgebruik

Anne Vermeulen

anne.vermeulen@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 56 71

Onderzoeksdomein: adolescenten, emotie regulatie, sociaal delen van emoties, online en offline communicatie, levensgebeurtenissen

Dr. Brahim Zarouali

brahim.zarouali@uantwerpen.be

+32 (0)3 265 50 49

Onderzoeksdomein: consumentengedrag, reclame, persuasie, adolescenten, social media   

Voormalige MIOS leden

  • Dr. Sara Bastiaensens
  • Gie Deboutte
  • Dr. Suzanne Overmars
  • Dr. Katrien Van Cleemput
  • Karolien Van Nunen
  • Dr. Ivana Vranjes
  • Dr. Denis Wegge
  • Dr. Lies De Kimpe