Leuk aan deze opleiding

Op bezoek bij DPG Media

Afgelopen academiejaar kregen de studenten van het vak "Nederlandse taalbeheersing 3: journalistiek schrijven" bij DPG Media een rondleiding langs de redacties van Humo, De Morgen, Het Laatste Nieuws, en de magazines Dag Allemaal, Story en Primo. Daarna volgde een bezoek aan de studio van het VTM Nieuws én een inspirerend gesprek met De Morgen-hoofdredacteur Remy Amkreutz en creatief directeur Jörgen Oosterwaal.

Studiereis naar Utrecht

Op 1 april 2025 gingen de masterstudenten Nederlandse taal-en letterkunde voor het vak “Religieuze letterkunde van de middeleeuwen en de vroegmoderne tijd” op uitstap naar Utrecht. Ze beklommen er de iconische Domtoren. Die moeite loonde zich met een mooi uitzicht op de stad. In de namiddag bezochten ze het museum van het Catharijneconvent, waar ze de kans kregen om oude handschriften te bestuderen en met een gids de collectie religieuze kunst te bezoeken. 

Bachelorstudiereis naar Nederland

Op de tweejaarlijkse Nederlandreis gaan de tweede- en derdejaars op studiereis naar het Leiden van Nicolaas Beets en het Amsterdam van de Tachtigers, F. Bordewijk en A.F.Th. van der Heijden. Vorige editie stond er onder meer een rondrit langs het IJsselmeer op het programma.

Reis je met ons mee?

Neerlandiciquiz

Elk jaar kan je meedoen aan een ludieke quiz, speciaal voor studenten Nederlands. Je leert er ineens de proffen van een andere kant kennen, want zij doen ook mee! De quiz is opgezet à la De Pappenheimers, maar dan nog veel beter.

Fun op onze Facebookpagina

Oude Nederlandse Letterkunde​​